Kontakt

Adresa

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Jablonci nad Nisou
Pod Baštou 10, 46601 Jablonec nad Nisou

e-mail: jablonec(at)evangnet.cz
tel.: 488 388 584

Farář

Ondřej Titěra

tel.: 724 173 975

Kurátor

Přemysl Polák

Úřední hodiny: dle telefonické domluvy


Kudy k nám

 

Příjezd na kole či autem

Nejsnáze se k nám dostanete z Horního náměstí (v centru města) odkud k nám vede jednosměrná ulice Pod Baštou (ve směru za katolický kostel). Před budovou sboru a v přilehlé Saskově ulici bývá dostatek míst k parkování.
 

Autobusové spojení

Autobusové nádraží pro meziměstskou dopravu je na mapě označeno nápisem BUS. Pěší cesta z autobusového nádraží ke sborovému domu trvá cca 15 minut.
 

Tramvajové spojení z Liberce

Z Liberce do Jablonce nad Nisou jezdí tramvajová linka č. 11, jejíž konečná stanice v Jablonci je označená na mapě nápisem TRAM. Pěší cesta z konečné stanice TRAM ke sborovému domu trvá cca 20 minut. Použití MHD na překonání této vzdálenosti je možné, avšak poněkud komplikované.
 

Vlakové spojení

Jablonec nad Nisou leží na železniční trati 036 spojující Liberec přes Tanvald s Harrachovem. Z vlakového nádraží do našeho sboru trvá cesta pěšky cca 20 minut. Nebo je možno použít městskou dopravu (linku č. 101 směr Janov/Bedřichov).

Pokud budete do Jablonce přijíždět od jihu až východu zvažte možnost cílové vlakové stanice Rychnov u Jablonce nad Nisou (trať 030), odkud je do Jablonce spojení rovněž linkou č. 101 městské hromadné dopravy, která jezdí obvykle v intervalech 30 minut.
 

Městská doprava

Nejvýhodnější místo, kam se snadno dostanete veřejnou dopravou (zejména linkou č. 101) je Horní náměstí. Z tohoto místa vychází ulice Pod Baštou (směrem za katolický kostel), ve které nás již snadno najdete.