Zde vám chceme nabídnout odkazy na zajímavé stránky a projekty, související s evangelíky.

Nejdříve stránky celé naší církve, kde naleznete mnoho informací o nás: https://e-cirkev.cz/. Rozcestníkem našich sborů a poskytovatelem mnoha internetových služeb je portál https://www.evangnet.cz/. Když už jsme u toho - jsme součástí organizačního celku zvaného seniorát. Stránky libereckého seniorátu jsou zde. Taková organizace nám pomáhá lépe dbát o společné záležitosti.

Nedílnou součástí služby církve ve světě je služba potřebným. Tu konají naše sbory diakonií ve sboru nebo diakonií s velkým D: https://www.diakonie.cz/. V našem městě působí středisko, založené v roce 2007 naším sborem. Jeho adresa je https://jablonec.diakonie.cz/

Naše církev dbá na vzdělání svých farářů. Ale nejenom jich, protože mezi obory Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy patří i sociální práce. Vzdělání pro žáky základních škol, povětšinou se speciálními potřebami, poskytuje i naše Diakonie ve školách Diakonie. Přímo naší církví bylo zřízeno a stále úspěšně funguje již osm škol od mateřských po vyšší odborné, převážně jako Evangelická Akademie.

Evangelíci rádi zpívají. Náš zpěvník, vydaný ke stému výročí vzniku naší církve, si můžete projít i na této stránce.

A také rádi čteme a vzděláváme se, proto máme jedno naše nakladatelství a několik dalších, vzniklých iniciativou členů naší církve. Jde o nakladatelství Kalich, Eman, Mlýn a Zdeněk Susa. V neposlední řadě musíme zmínit Českou Biblickou Společnost.

Podíváte-li se na stránku s odkazy na Evangnetu, objevíte i další aktivity, kterým členové naší církve holdují. Z nich můžeme zmínit např. Evangelické pozounové sbory Consonare, působící v našem kraji. Anebo motorkářský klub EvangMoto.

Naše církev je aktivní ve vztazích s jinými církvemi v České republice i ve světě, i v mezináboženském dialogu. A tak jsme například členy Ekumenické rady církví v České republice a dalších organizací, které můžete najít zde.

Také rádi cestujeme. Naše církev provozuje vícero rekreačních zařízení a spolupracuje s projektem Církevní turistika. Vřele vám můžeme doporučit ubytování v Janských Lázních, v Herlíkovicích v Krkonoších nebo v Bystřici pod Hostýnem, to abychom uvedli alespoň některá místa.

Pro připomenutí a uchovávání tradice po svých předcích provozuje naše církev, mimo jiné, projekt Místa reformace a Evangelické Památky.