Malé ohlédnutí za Jiřetínem

19. května 2023

Sborový víkend v Jiřetíně pod Jedlovou se vydařil. Podívejte se na několik snímků, které slouží jako malé ohlédnutí za naším pobytem v Jiřetíně pod Jedlovou ve dnech 12. - 14. května 2023. Díky patří všem organizátorům, hostitelům a účastníkům.

Malé ohlédnutí za Jiřetínem
19. května 2023 - Malé ohlédnutí za Jiřetínem
Od organizátorky Moniky Chalupecké jsme dostali i milé poděkování do e-mailu, zde je:
 
Milí,
chci Vám všem poděkovat za účast na sborové víkendovce. Svými příspěvky, nápady, zapojením do programu či jen pouhou účastí jste přispěli k obohacujícímu víkendu, který byl korunován společnými bohoslužbami s katolíky.
 
Připojuji modlitbu, která mě na webu oslovila:
Milující Bože,
přicházím dnes k tobě, abych se ti dal plně k dispozici.
Skládám k tvým nohám vše, co jsem, a vše, co mám.
Vezmi si, co si chceš vzít, a dej mi, co mi chceš dát.
Vládni mi ve všem.
Udělám vše, oč mě požádáš.
Proměň mě a proměň můj život,
abych se mohl stát svým nejlepším já
a vést druhé k tobě svým životem a svou láskou!
Amen.
 
A zde je milý popis od Evy Drahoňovské:
Na "rajče" https://ccejablonec.rajce.idnes.cz jsou nahrané nové fotky z minulého víkendu, kdy 31 členů našeho sboru byli v Jiřetíně pod Jedlovou.
V pátek jsme večer besedovali s místním katolickým farářem br.Koudelkou.
V sobotu jsme vyrazili ke hradu Tolštejn, pokračovali k rozhledně na Jedlové a vraceli se kolem křížové cesty. Cestou děti plnily úkoly, které připravila sestra Monika. Odpoledne jsme besedovali na téma: "Proč chodím do kostela?". Také jsme luštili křížovku, kterou připravila sestra Helena. Přivezli jsme si fotky z dětství a pak jsme hádali: kdo je kdo? A ještě jsme si vyprávěli o knížce, která nás zaujala. Samozřejmě jsme zpívali s kytarou (hráli Přemek, Monika a Eva Dráp.) a děti využily možnosti zahrát si ping-pong.
V neděli jsme šli do blízkého kostela na mši. Náš br. farář Titěra se podílel na službě společně s br. Koudelkou. Zažili jsme kousek Božího království na zemi. Pro maminky ke dni matek děti zazpívaly "Zvonky", opět za doprovodu kytary br. Přemkem.
Před obědem jsme si ještě stačili zahrát nějaké hry a obědem náš společný čas skončil a jelo se domů. Vzpomínali jsme i na naše sestry a bratry v Jablonci - v neděli měl čtené bohoslužby bratr Tonda F. a za to velmi děkujeme. 
 
Zdraví

Eva Drahoňovská
 
DCh
 

Pro zobrazení malé galerie níže je třeba kliknout na některý ze snímků. Odkaz na celou galerii na Rajčeti je výše v článku.